Забуті професії


 

1. Людина-будильник

Ця професія була поширена у Великій Британії з часів промислової революції і, якщо вірити ВВС, проіснувала в деяких районах країни аж до 1970 років. Люди-будильники, як неважко добитися з назви, будили людей на роботу, стукаючи ціпком у їхні вікна. 


2. Тапер у кінотеатрі

Професія тапера була потрібна в епоху німих фільмів, які вимагали музичного супроводу. Тапери імпровізували, вибираючи на ходу музичну тему відповідно до подій на екрані.


3. Водонос

Дивно, але ми з вами живемо більш розкішно, ніж королівські особи минулого, і ось одна з причин: централізована система водопостачання. До її появи людям доводилося носити воду самим (або посилати за нею слуг) або користуватися послугами водоносів. Звичайно, і в наші дні існують сервіси по доставці питної води, але для всіх інших потреб у нас є водопровід.


4. Машиністка

Ця професія зникла у 1990-х, коли місце друкарських машинок зайняли комп'ютери та принтери. Але ще 30 років тому друкарки (як правило, цією роботою займалися жінки) були в кожній установі. Вони передруковували десятки аркушів рукописного тексту щодня і мали права на помилку, інакше їм доводилося передруковувати весь аркуш заново.


5. Ліхтарник

Смішний факт: коли в 1417 на вулицях Лондона за розпорядженням мера Генрі Бартона з'явилися перші вуличні ліхтарі, багато городян були чомусь проти цього нововведення. Тим не менш, ліхтарі поширилися по всій Європі, і протягом кількох століть їх доводилося запалювати і гасити вручну, заповнювати горючою рідиною і вчасно чистити.

6. Візник

Сьогодні роль візників на міських вулицях виконують таксисти на залізних конях - автомобілях. Втім, у багатьох містах ви, як і раніше, можете покататися в упряжці, оскільки поїздка на конях з життєвої необхідності перетворилася на забаву для туристів.


7. Телефоністка

До винаходу АТС (автоматичної телефонної станції) абонентів з'єднували вручну. Займалися цим переважно дівчата – «телефонні панночки». І ця професія вважалася престижною: у телефоністки приймали дівчат із добрих сімей, із приємним голосом, міцним здоров'ям, нескандальним характером та досить високих, щоб дотягуватися до верху комутатора.


8. Лектор на фабриці

Лектори (чи читці) наймалися фабриками рахунок коштів самих робочих. Їхній обов'язок полягав у читанні книг або газет, щоб розважати людей під час монотонної праці.



9. Ганчірник

У ХІХ-ХХ ст. в Європі, Російській імперії та США існували скупники ганчір'я і мотлоху, які служили первинною ланкою в системі переробки вторинної сировини. Ганчірки скуповували у населення полотняні та вовняні ганчірки, папір, мотузки (з них знову робили папір чи тканини), кістки, з яких виробляли клей та добрива, а також вимиті пляшки та пробки від них.


10. Розвізник льоду

Практика заготівлі та збереження льоду для використання у спеку року існувала в багатьох країнах світу, але в XIX столітті з'явилася ціла індустрія з продажу льоду, випиляного взимку з поверхні водойм.



Комментарии